Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Sport News
Wisła topi Arkę?!!! - sobota, 07, marzec 2020 17:01
"Sobi" u steru Arki! - wtorek, 10, marzec 2020 17:30
UEFA locuta... Czas na decyzje PZPN-u - wtorek, 17, marzec 2020 20:03
Komunikat Zarządu Klubu Arka Gdynia SSA - niedziela, 15, marzec 2020 10:57

Have no items! Please recheck module config!

piątek, 08 sierpień 2014 23:20

Volvo Gdynia Sailing Days - dzień pierwszy

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Volvo Gdynia Sailing Days - dzień pierwszy Foto: Rafał Wołosiak. www.saillens.pl

58 załóg z 7 państw przystąpiło do rywalizacji podczas inauguracyjnego dnia Volvo Gdynia Sailing Days. Po trzech wyścigach otwartych mistrzostw Polski w klasie 420 liderami są żeglarze z Grecji.

Ewa Romaniuk i Katarzyna Goralska (YKP Gdynia) plasują się na 7. miejscu w klasyfikacji generalnej oraz są na 3. pozycji w rywalizacji kobiet. Poza emocjami sportowymi warto odwiedzić imprezę także ze względu na bogatą wystawę, którą przygotował sponsor tytularnybądź wziąć udział w bogatym programie animacyjnym na miejskiej plaży.

Będąc w Gdyni nie sposób nie dostrzec Volvo Gdynia Sailing Days. Ulice zostały przyozdobione flagami z logo imprezy, a ponadto aż w 11 miejscach w Trójmieście Volvo wystawiło ekspozycję z samochodami tej marki oraz informacjami o żeglarskim święcie, które trwać będzie aż 16 dni.

Już inauguracja miała międzynarodową obsadę. Regaty mistrzostw Polski w klasie 420 w tym roku cieszą się popularnością nie tylko w naszym kraju. Są bowiem ostatnim sprawdzianem przed startującymi w poniedziałek, również w ramach Volvo Gdynia Sailing Days, mistrzostwami Europy. Dlatego już dzisiaj do rywalizacji obok biało-czerwonych przystąpili reprezentanci: Grecji, Izraela, Hongkongu, Szwajcarii, Portugalii i Hiszpanii.

- Dla najlepszych w klasyfikacji open będą nagrody, ale medale za mistrzostwa Polski przewidzieliśmy tylko dla krajowych załóg, oddzielnie dla kobiet i mężczyzn - informuje Tomasz Chamera, dyrektor sportowy Polskiego Związku Żeglarskiego.

 

Rywalizacja rozpoczęła się doskonale dla faworytek z miejscowego YKP. Ewa Romaniuk i Katarzyna Goralska to brązowe medalistki mistrzostw świata ISAF, które w minionym miesiącu odbyły się w Portugalii. Dziewczęta triumfowały w inauguracyjnym wyścigu, zostawiając za rufą 32 polskie i 25 zagranicznych załóg.

Niestety, drugi start gdyniankom się nie udał. Metę osiągnęły na 25. pozycji. Teraz muszą czekać do piątego biegu, aby ten rezultat został im wykreślony z punktacji. Właśnie po rozegraniu co najmniej pięciu wyścigów taki przywilej przysługuje każdej z załóg.

Ostatni z piątkowych biegów Ewa z Kasią ukończyły z 8. lokatą. W klasyfikacji generalnej, przed weryfikacją protestów, są najwyżej klasyfikowaną polską załogą – 7. miejsce, a w punktacji uwzględniającej tylko panie są trzecią załogą.

- W drugim wyścigu praktycznie nie było wiatru. Kto dostał prywatny szkwał, ten odjechał. Generalnie w czołówce nie ma załogi, która nie miała co najmniej jednego słabego wyniku. Nikomu nie udało się wszystkich startów ukończyć w czołowej „9” - podkreśla Ewa Romaniuk.

Na przetasowania w czołówce jest jeszcze sporo czasu. W ciągu dwóch najbliższych dni ma być rozegranych 6 wyścigów. W sobotę regaty będą kontynuowane od godziny 10:00.

Zmagania żeglarzy można oglądać z miejskiej plaży, na której GOSiR Gdynia przygotował ponadto bogaty program animacyjny.

 

Warto też odwiedzić Marinę Gdynia. Tutaj wystawę przygotowało Volvo. Pasjonatów motoryzacji z pewnością zainteresuje model S 1800 z 1966 roku. Będą też nowoczesne modele z serii limitowanej Volvo Ocean Race - V 40, V 60 i XC 60.

- To są obecnie jedyne egzemplarze tych modeli w Polsce. Ponadto kolekcję związaną z Volvo Ocean Race, która wystartuje w październiku z Alicante. Na miejscu można zamówić koszulki i inne akcesoria związane z tymi prestiżowymi regatami. W Gdyni zapraszamy codziennie od godziny 11:00 do 19:00 - informuje Piotr Wejman, dyrektor marketingu Volvo Drywa.

Na ekspozycji Volvo nie brakuje również ciężkiego sprzętu z ciągnikiem siodłowym oraz koparko-ładowarką na czele. Są również silniki.

 

Niespodziewanym wydarzeniem pierwszego dnia Volvo Gdynia Sailing Days, które budziło wiele emocji, był... pożar motorówki. Na pokładzie miało być około 200 litrów paliwa. Płonąca jednostka sprawnie została wyprowadzona z basenu jachtowego za falochron i tak podjęto skuteczną akcję gaśniczą.

 

CZOŁÓWKA MISTRZOSTW POLSKI W KLASIE 420 PO TRZECH WYŚCIGACH (NIEOFICJALNE)

KLASYFIKACJA OPEN:

  1. Nikolaos Briklakis/Nikolaos Georgakopoulos (Grecja) 19 punktów

  2. Angelos Arvantis/Theofanis Kanakaris (Grecja) 20

  3. Elias Aretz/Helenio Hoyos Medina (Hiszpania) 20

KLASYFIKACJA OPEN KOBIET:

  1. Souzana-Ioli Bakatsia/Nikoleta Papageorgiou (Grecja) 21

  2. Paula Barcelo/Margarita Alba (Hiszpania) 30

  3. Ewa Romaniuk/Katarzyna Goralska (Polska) 34

KLASYFIKACJA OPEN POLSKICH ZAŁÓG:

  1. Ewa Romaniuk/Katarzyna Goralska (YKP Gdynia) 34

  2. Maciej Krusiec/Rafał Radecki (Dwójka Warszawa) 49

  3. Agnieszka Łapińska/Hanna Siwek (WTW Warszawa) 51

 

 

Jacek GŁÓWCZYŃSKI

Foto: Rafał Wołosiak. www.saillens.pl

 

Czytany 1375 razy
Redakcja

tel. 606 924 771

Kibicujemy tym wydarzeniom:

  

 

 

Najnowsze

There are no product matching selection!

InfoGaleria

 
Ze względu na aktualną sytuację związaną z rozprzestrzeniającym się koronawirusem SARS-CoV-2 i wprowadzeniem...
Rada nadzorcza Ekstraklasy SA, na wniosek wszystkich klubów, podjęła uchwałę o zasadach ograniczania wynagrodzenia...
W trosce o całą polską rodzinę piłkarską, a w szczególności o zapewnienie integralności oraz ciągłości...
- Zwracaliśmy uwagę, że do rozegrania sezonu do końca, konieczne było nie tylko przesunięcie EURO, ale także...

Odwiedza nas

Odwiedza nas 187 gości oraz 0 użytkowników.

Najczęściej czytane