Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Sport News
Czy ktoś jest w stanie zatrzymać Arkę?! - piątek, 14, luty 2020 15:01
"Kaszubski mecz" dla Trefla! - piątek, 14, luty 2020 20:42
Trzy punkty zostały w Zabrzu! - piątek, 14, luty 2020 20:58
Arka nie dopłynie do Pucharu! - piątek, 14, luty 2020 22:31

piątek, 16 luty 2018 05:27

Pierwsze zgłoszenia do Żeglarskich Mistrzostw Świata w Gdyni

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Pierwsze zgłoszenia do Żeglarskich Mistrzostw Świata w Gdyni Foto: gdyniasport.pl

Ponad dwadzieścia załóg reprezentujących dziesięć państw już pojawiło się na liście startowej Mistrzostw Świata Klasy 505 w Gdyni. Impreza odbędzie się w dniach 18-27 lipca. Organizatorzy przewidują udział ponad stu ekip, wśród których pojawią się znani i utytułowani żeglarze.

 

Zgłoszenia przyjmowane są przez stronę internetową imprezy www.505worlds2018.com, na której kilka dni temu została uruchomiona specjalna aplikacja. Umożliwia ona szybką i łatwą elektroniczną rejestrację na Mistrzostwa Świata Klasy 505. W ciągu zaledwie kilku dni swój udział w najważniejszej imprezie sezonu zgłosili żeglarze z niemal wszystkich kontynentów. Najliczniej, co zrozumiałe, reprezentowany jest kraj gospodarzy – Polska, ale już wiemy, że na starcie regat w Gdyni pojawią się piątkarze z Niemiec, USA, Australii, Francji i Republiki Południowej Afryki.

Listę startową otwiera najmłodsza polska zawodniczka klasy 505. Emanuela Bartkowiak przesiadła się na wymagającą technicznie 505-kę niemal wprost z Optymista. Dobra technika i spore jak na młody wiek doświadczenie, pozwala jej skutecznie rywalizować ze sporo starszymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami w Polsce.

Ze zgłoszeniem do imprezy nie zwlekała również inna zawodniczka, Anna Hauschild. Pochodząca z Berlina żeglarka dwukrotnie dotąd pojawiła się na Mistrzostwach Polski: w 2016 roku wystartowała w MP 505 w Krynicy Morskiej, a w ubiegłym roku zajęła 2. miejsce w klasyfikacji ogólnej Mistrzostw Polski 505 w Gdyni, gdzie uległa jedynie Agnieszce Skrzypulec. Załogantem Anny był inny doświadczony pięćsetpiątkarz, Axel Priegann.

Wśród załóg z Wielkiej Brytan, które zgłosiły się jako pierwsze, uwagę przykuwa Nathan Batchelor – bardzo doświadczony żeglarz pływający w fabrycznym zespole stoczni Ovington – producenta kadłubów 505. W 2016 roku podczas Mistrzostw Świata 505 w Weymouth Nathan był liderem przez kilka pierwszych dni, oddając prowadzenie pod koniec regat i ostatecznie zajmując 5. miejsce. Znakiem rozpoznawczym Brytyjczyka jest świetne żeglowanie przy słabym i średnim wietrze więc należy go zaliczyć do grona faworytów gdyńskich regat.

Organizatorzy spodziewają się w sumie ponad stu ekip z całego świata. Tytułu mistrzowskiego bronić będą Mike Holt i Carl Smit z USA. Swój udział zapowiedział również Mike Martin, który zdobył Mistrzostwo Świata 505 w 2016 roku, a rok później zajął 2. miejsce.

Jachty klasy 505 można spotkać na akwenach całego świata. Stale rozwijana konstrukcja znalazła uznanie wśród tysięcy pasjonatów żeglarstwa. Łódka jest niezwykle szybka. Posiada rozbudowany system regulacji takielunku, co daje możliwość „nastrojenia” jachtu do żeglugi w każdych warunkach pogodowych, nawet przy ekstremalnych prędkościach wiatru. W Polsce klasa na dobre zagościła 10 lat, w ciągu dekady stając się najbardziej popularną dwuosobową klasą żeglarską w naszym kraju.

 

 

----------------------------------------

Źródło i foto: gdyniasport.pl

Czytany 9930 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 18 luty 2018 06:19
Redakcja

tel. 606 924 771

Kibicujemy tym wydarzeniom:

  

 

 

NajnowszeInfoGaleria

 
Pisząc relację z meczu Arki z gorzowiankami pytaliśmy, czy ktokolwiek jest w stanie zatrzymać gdynianki! I......
Ubiegłoroczny finalista Suzuki Pucharu Polski zakończył swoją grę już na ćwierćfinale. Koszykarze Arki Gdynia...
Do 83 minuty Arka była dla Górnika równorzędnym rywalem. Statystycznie nawet lepszym. Wystarczył jednak moment...
Jeśli nie Artego, nie Polkowice, nie gorzowianki, to kto? Czy jakikolwiek zespół Energa Basket Ligi Kobiet jest w...

Odwiedza nas

Odwiedza nas 432 gości oraz 0 użytkowników.

Najczęściej czytane