Wicemistrz Polski: 2015

Puchar Polski: 2015

Superpuchar Polski: 2015

środa, 15 styczeń 2020 20:17

W ostatnim ubiegłorocznym meczu Plus Ligi siatkarze Trefla Gdańsk ulegli na własnym parkiecie Jastrzębskiemu Węglowi 1:3. Z tej porażki jednak wyciągnęli wnioski i w spotkaniu ćwierćfinału Pucharu Polski pokonali rywali na ich obiekcie 3:2.

niedziela, 22 grudzień 2019 19:07

Nie udało się siatkarzom Trefla jak dotąd wygrać z żadnym z zespołów z krajowej czołówki. Próbowali dokonać tego w niedzielne popołudnie w ERGO Arenie. Niestety, Jastrzębski Węgiel okazał się za mocny i zawodnicy Trefla Gdańsk ulegli w ERGO Arenie gościom 1:3. To czwarta porażka z rzędu gdańskiej drużyny, a druga z rzędu przed własną publicznością.

wtorek, 17 grudzień 2019 22:54

Trenerzy piłkarscy twierdzą, że prowadzenie 2:0 jest jednym z najgorszych wyników. Często powoduje bowiem dekoncentrację prowadzącego i prowadzi nawet do porażki. Nie inaczej jest w siatkówce. W finale igrzysk olimpijskich w Londynie Brazylia prowadziła z Rosja 2:0, ale to Rosjanie powiesili na szyjach złote medale po zwycięstwie 3:2. Drugą wyjazdową porażkę z rzędu ponieśli siatkarze Trefla Gdańsk Pomimo prowadzenia 2:0 dali się pokonać Ślepskowi Malow Suwałki 2:3.

Gdańszczanie do Suwałk udali się prosto z Warszawy, gdzie w sobotni wieczór mierzyli się z VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa. Choć podopieczni trenera Michała Winiarskiego nie wywieźli ze stolicy punktów, walka była bardzo wyrównana. – Wyciągamy z tego meczu to, co dobre i przygotowujemy się do kolejnego starcia – mówił po spotkaniu na Torwarze kapitan Trefla Wojciech Grzyb.

Zaczęło się od punktowej zagrywki Nicolasa Szerszenia. Następna akcja należała również do gospodarzy i później było już dla nich tylko gorzej. Trefl nadspodziewanie łatwo wygrał pierwszą partię. Wyraźną przewagę uzyskał w samej końcówce. Dwa ostatnie punkty zdobył Pablo Creer. Nie zawodził Bartosz Filipiak, który uzyskał 10 pkt na dziesięć prób.

W drugiej partii było znacznie więcej walki. Żadnej z drużyn nie udało się uzyskać wyraźniejszej przewagi. Trefl prowadził 21:19. Gospodarze wyrównali. Po akcji Pawła Halaby było 23:21 dla Trefla. Ostatni punkt gdańszczanie zdobyli po autowym ataku Bartłomieja Bołądzia. Dalej dobrą formę utrzymywał Filipiak, który po dwóch setach miał na koncie 16 pkt. Dzielnie asystował mu Halaba, który dodał 11 pkt.

W trzecim secie zobaczyliśmy zupełnie inny zespół gospodarzy. Poprawili oni wszystkie parametry gry i partia została pewnie przez nich wygrana. W połowie Ślepsk Malow prowadził 13:9, następnie przewaga drużyny trenera Andrzeja Kowala jeszcze wzrosła. W zespole goście pogorszyły się atak i obrona.

Gospodarze złapali wiatr w żagle i dalej kontynuowali dobrą grę. Czwartą partię wygrali pewnie w końcówce, a zakończył ją efektowny blok.

W tie breaku oglądaliśmy twardą walkę, która zakńczyła na przewagi. Więcej szczęścia mieli miejscowi i to oni mogli cieszyć się z kolejnego zwycięstwa, których mają w sumie już pięć, co jak na beniaminka PlusLigi jest bardzo dobrym wynikiem.

Galera zdjęć z meczu, Foto: plusliga.pl, Miłosz Kozakiewicz

Ślepsk Malow Suwałki – Trefl Gdańsk 3:2 (1:25, 22:25, 25:16, 25:21, 16:14)

Ślepsk Malow: Szerszeń 24, Rudzewicz 14, Bołądź 20, Klinkenberg 16, Takvam 9, Gonciarz 1, Flipowicz (L), Stańczak (L), Szwaradzki, Skrzypkowski.

Trener: Andrzej Kowal

Trefl: Schott 10, Crer 9, Filipiak 29, Halaba 19, Grzyb 1, Janusz 3, Majcherski (L), Olenderek (L), Mordyl 6, Jakubiszak, Janikowski 1, Sasak.

Trener: Michał Winiarski.

Sędziowie: M. Budzik, M. Weiner

MVP meczu: Nicolas Szerszeń (Ślepsk Malow)

Widzów: 2035

sobota, 14 grudzień 2019 22:52

Pierwszą porażkę bez wygranego seta ponieśli siatkarze Trefla Gdańsk. W Warszawie VERVA ORLEN Paliwa pokonała gdańszczan 25:23, 25:23, 27:25.

niedziela, 08 grudzień 2019 15:38

41 minut, 9 zmarnowanych setboli przez siatkarzy Trefla i 4 obronione. Wynik 34:36, jeden z najdłuższych setów w historii rozegranych przez gdańską drużynę. Gdyby gdańszczanie wygrali... różnie mogłoby być...