Arka bez szans w Puławach! - środa, 17, październik 2018 20:07
Nerwy w końcówce, ale zwycięstwo pewne! - środa, 17, październik 2018 20:09
Kompromitacja Arki. Tylko 12 punktów w IV kwarcie! - środa, 17, październik 2018 23:13
Kielczanki lepsze w karnych! - sobota, 13, październik 2018 19:57

niedziela, 30 wrzesień 2018 18:10

Wychowanek naszego klubu Krystian Pieszczek okazał się najlepszy w pierwszym Memoriale Henryka Żyto. Zawody na drugim miejscu ukończył niezwykle efektowny w dniu dzisiejszym Mikkel Bech. Na najniższym stopniu podium stanął Krzysztof Buczkowski.

środa, 29 sierpień 2018 20:01

Na zakończenie sezonu gdańska drużyna przegrała w Krakowie 43:45. Podopieczni Mirosława Berlińskiego musieli radzić sobie w piątkę, ponieważ w pierwszym swoim starcie urazu wykluczającego do końca zawodów nabawił się Oskar Fajfer a w miejsce Andersa Thomsena od początku stosowane było zastępstwo zawodnika. Najwięcej punktów dla zespołu z Gdańska wywalczył Patrick Hougaard - 13. Na pocieszenie nad morze wrócimy z punktem bonusowym.

W gdańskim zespole zabrakło Andersa Thomsena za którego stosowane było zastępstwo zawodnika. Po numerem czwartym wystąpił Dominik Kossakowski. W zespole gospodarzy Aarona Summersa zastąpił Patryk Zieliński. Skład uzupełnił Piotr Pióro.

Bieg po biegu:

1. Koza, Hougaard, Jędrzejewski, Szczepaniak 4:2
Szczepaniak jako zastępstwo zawodnika za Thomsena. Bieg przerwany, Szczepaniak otrzymuje ostrzeżenie za utrudnianie startu. W powtórce Koza popisał się dobrym startem i bez problemów dowiózł trzy punkty. Szczepaniak jechał w kontakcie z Jędrzejewskim, ale nie potrafił wyprzedzić rywala.

2. Żupiński, Turowski, Kowalski (w), Pióro (w) 0:5 (4:7)
Piotr Pióra upadł na pierwszym łuku. Sędzia wykluczył juniora gospodarzy z udziału w powtórce. Na starcie ruszał się Bartłomiej Kowalski, który podobnie jak Szczepaniak otrzymuje ostrzeżenie od sędziego. Kolejna powtórka przed nami. W trzeciej odsłonie upadł tego biegu upadł Kowalski, który jechał na drugiej pozycji. Sędzia nie miał wyboru i wykluczył go z powtórki. Osamotniona para Zdunek Wybrzeża spokojnie dojechała do mety. Przerwa na równanie toru.

3. Łogaczow, Szczepaniak, Kossakowski, Zieliński 3:3 (7:10)
Dobry start w wykonaniu pary Zdunek Wybrzeża, jednak Łogaczow po chwili bez najmniejszego problemu minął obu naszych zawodników. Zieliński nie liczył się w walce o punkty.

4. Turowski, Lisiecki, Żupiński, Kowalski (w) 2:4 (9:14)
Kowalski nie opanował motocykla na pierwszym łuku i uderzył Fajfera, który spowodował jeszcze upadek Karola Żupińskiego. Na tor wyjechała karetka. Kowalski drugi raz w dniu dzisiejszym został wykluczony. Kolejna Przerwa spowodowana koniecznością naprawy uszkodzonej bandy. Niestety Oskar Fajfer nie jest zdolny do dalszej jazdy. Jadący w miejsce Fajfera Turowski na drugim okrążeniu minął Lisieckiego. Na seniora Wandy do końca naciskał Żupiński, ale nie udało mu się przeprowadzić skutecznego ataku.

5. Hougaard, Łogaczow, Turowski, Zieliński 2:4 (11:18)
Turowski jako ZZ za Thomsena. Hougaard przez cztery okrążenia skutecznie odpierał ataki Łogaczowa.

6. Szczepaniak, Lisiecki, Pióro, Kossakowski 3:3 (14:21)
Szczepaniak wygrał z dużą przewagą. Lisiecki otrzymuje od sędziego upomnienie za utrudnianie startu.

7. Jędrzejewski, Koza, Żupiński, Turowski 5:1 (19:22)
Żupiński jako rezerwa zwykła w miejsce Fajfera. Wydawało się, że bieg zakończy się wynikiem 4:2 dla gospodarzy. Niestety Karol Żupiński popełnił błąd na ostatnim łuku podczas próby ataku na Jędrzejewskiego co wykorzystał jadący na trzeciej pozycji Koza.

8. Hougaard, Lisiecki, Żupiński, Kowalski (w/2min) 2:4 (21:26)
Żupiński jako zz za Thomsena. Po starcie na podwójnym prowadzeniu znalazła się nasza para. Lisiecki minął Żupińskiego na drugim okrążeniu. Kowalski wykluczony za przekroczenie czasu dwóch minut.

9. Jędrzejewski, Koza, Szczepaniak, Kossakowski 5:1 (26:27)
Para krakowian wygrywa ze sporą przewagą. Kossakowski nie liczył się w walce o punkty.

10. Łogaczow, Turowski, Żupiński, Pióro 3:3 (29:30)
Turowski w miejsce Fajfera. W ekipie gospodarzy Pióro zastąpi Zielińskiego. Kolejny raz dobry start w wykonaniu naszych zawodników. Łogaczow najpierw minął Żupińskiego a na ostatnich metrach minał także Turowskiego ratując remis dla Wandy.

11. Hougaard, Szczepaniak, Koza, Lisiecki 1:5 (30:35)
Tym razem Thomsena zastąpi Hougaard. Dobry start pary Zdunek Wybrzeża, Szczepaniak do końca musiał uważać na ataki Kozy. Po biegu Hougaard otrzymał od sędziego ostrzeżenie za utrudnianie startu.

12. Łogaczow, Turowski, Hougaard(w), Pióro (w) 3:2 (33:37)
Ciasno na pierwszym łuku, miejsca zabrakło dla Piotra Pióro, który zaliczył niegroźny upadek. Sędzia uznał, że Pióro przewrócił się z własnej winy i wykluczył go z powtórki. Hougaard ruszał się na starcie i dostał drugie ostrzeżenie w tym spotkaniu i został wykluczony z tego biegu. Pewna wygrana Łogaczowa w trzecim podejściu do tej gonitwy.

13. Pióro, Kossakowski, Jędrzejewski, Żupiński 4:2 (37:39)
Żupiński za Fajfera a Pióro za Zielińskiego. Pióro wygrał start i pomknął do mety po trzy punkty. Kossakowski przez cztery okrążenia musiał uważać na ataki Jędrzejewskiego. Przed biegami nominowanymi wynik wciąż jest sprawą otwartą.

14. Koza, Lisiecki, Kossakowski, Fajfer (ns) 5:1 (42:40)
Kossakowski stracił drugą pozycję na drugim okrążeniu.

15. Łogaczow, Hougaard, Szczepaniak, Jędzejewski 3:3 (45:43)
Łogaczow minął Hougaarda na trasie zapewniając wygraną Wandzie Kraków.

wtorek, 28 sierpień 2018 23:44

Zdunek Wybrzeże Gdańsk osłabione brakiem Mikkela Michelsena, Andersa Thomsena i Mikkela Becha nie miało najmniejszych szans w starciu z jadącym pełnym składem Orłem Łódź. Podopieczni Mirosława Berlińskiego przegrali 60:30. Najskuteczniejszym zawodnikiem w gdańskim zespole był w dniu dzisiejszym Michał Szczepaniak, który wywalczył 10 punktów. Łodzianie zdobyli także punkt bonusowy.

Przy czwartym podejściu w końcu udało się rozegrać zaległy mecz w Łodzi. Zdunek Wybrzeże Gdańsk osłabione brakiem duńskiej mafii nie miało nic do powiedzenia w starciu z Orłem Łódź. Kibicom przypomniał się Patryk Beśko, który jeden raz dostał szansę od trenera. Jutro przed zawodnikami Zdunek Wybrzeża ostatnie tegoroczne spotkanie. Przeciwnikiem będzie Arge Speedway Wanda Kraków.

1. Grajczonek, Hougaard, Tungate, Fajfer 4:2
Hougaard przez cztery okrążenia naciskał Grajczonka, który inteligentnie odpierał ataki. Kossakowski nie liczył się w walce o punkty.

2. Żupiński, Miśkowiak, Turowski, Borczuch 2:4 (6:6)
Żupiński prowadził od startu do mety, Turowski cały czas jechał blisko Miśkowiaka, ale nie udału mu się przeprowadzić skutecznego ataku.

3. Andersen, Szczepaniak, Loktajew, Beśko 4:2 (10:8)
Po starcie na prowadzeniu znalazł się Szczepaniak, ale Andersen minął go bez większych problemów. Beśko przez chwilę jechał przed Loktajewem.

4. Kościuch, Fajfer, Miśkowiak, Żupiński 4:2 (14:10)
Początkowo to nasi zawodnicy jechali na 4:2 jednak Kościuch na pierwszym okrążeniu minął Fajfera a chwilę później Miśkowiak zrobił to samo z Żupińskim.

5. Loktajew, Hougaard, Andersen, Kossakowski 4:2 (18:12)
Kossakowski kolejny raz nie liczył się w walce o punkty.

6. Kościuch, Szczepaniak, Żupiński, Borczuch 3:3 (21:15)
Żupiński jako rezerwa taktyczna za Beśko. Kościuch wygrywa z dużą przewagą. Żupiński przespał start, ale minął rywala bez najmniejszych problemów.

7. Tungate, Grajczonek, Fajfer, Turowski (w) 5:1 (26:16)
Turowski upadł podczas próby wyprzedzenia Grajczonka. Junior naszego zespołu wykluczony z powtórki. W chwili przerwania gonitwy na prowadzeniu był Oskar Fajfer. W powtórce żużlowcy Orła zdecydowanie lepiej wyszli ze startu i Fajfer nie był w stanie nawiązać walki z rywalami. Przerwa na kosmetykę toru.

8. Kościuch, Hougaard, Miśkowiak, Fajfer (u) 4:2 (30:18)
Fajfer jako rezerwa taktyczna za Kossakowskiego. Hougaard, wygrał walkę na łokcie z Kościuchem na pierwszym łuku i wyszedł na prowadzenie. Fajfer upadł na drugim okrążeniu kiedy jechał na trzeciej pozycji. Na szczęście szybko pozbierał się z toru i bieg nie został przerwany. Kościuch atakiem przy krawężniku minął Hougaarda na ostatnim okrążeniu.

9. Tungate, Szczepaniak, Grajczonek, Turowski 4:2 (34:20)
Turowski w miejsce Beśko. Tungate prowadził od samego początku, za jego plecami jechała para Zdunek Wybrzeża. Marcin Turowski pojechał za szeroko na pierwszym łuku ostatniego okrążenia i stracił punktowaną pozycję na rzecz Grajczonka.

10. Andersen, Loktajew, Fajfer, Żupiński 5:1 (39:21)
Bardzo dobrze wystartował Żupiński, który na wyjściu z pierwszego łuku był pierwszy. Łodzianie bez namniejszch problemów poradzili sobie z naszym juniorem na trasie. Fajfer słabo wyszedł spod taśmy i minął Żupińskiego pod koniec biegu. Przerwa na kosmetykę toru.

11. Szczepaniak, Grajczonek, Kościuch, Kossakowski 3:3 (42:24)
Szczepaniak najlepiej ze startu, przez cztery musiał odpierać ataki Grajczonka. Dominik Kossakowski przyjechał daleko za rywalami.

12. Andersen, Hougaard, Turowski, Borczuch 3:3 (45:27)
Atomowy start Hougaarda, niestety na pierwszym łuku pod płot wywiózł go Andersen, który pomknął do mety po trzy punkty. Duże odległości między zawodnikami.

13. Tungate, Loktajew, Fajfer, Szczepaniak 5:1 (50:28)
Szczepaniak jako rezerwa taktyczna za Beśko. Szczepaniak dostaje ostrzeżenie za utrudnianie startu. W powtórce duże zamieszanie na pierwszym łuku w którym najlepiej poradziła sobie para gospodarzy. Później żużlowcy Orła powiększali przewagę nad Fajferem.Przerwa na kosmetykę toru. Łodzianie zapewnili sobie punkt bonusowy.

14. Kościuch, Miśkowiak, Turowski, Żupiński 5:1 (55:29)
Żupiński jako rezerwa zwykła w miejsce Beśko a Miśkowiak zastąpi Loktajewa.

15. Andersen, Tungate, Szczepaniak, Hougaard (d4) 5:1 (60:30)
Kolejność ustalona po rozegraniu pierwszego łuku.

niedziela, 19 sierpień 2018 20:39

Żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk wykorzystali szansę i rozgromili dziś Euro Finannce Polonię Piła 63:27. Goście nie wygrali zespołowo żadnego biegu.

niedziela, 12 sierpień 2018 15:26

Jeszcze po pięciu biegach było 20:10 dla gospodarzy. Wydawało się, że pretendenci do awansu, liderzy Nice 1. Ligi żużlowej rozjadą gdańszczan. I nagle nastąpiła fantastyczna duńska szarża, która nie tylko odwróciła losy meczu, ale dała gdańskim żużlowcom punkt bonusowy w rywalizacji z Lublinem.