Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Sport News
Cud się nie zdarzył, Arka w I lidze! - poniedziałek, 06, lipiec 2020 19:01
W Treflu zmiany... - poniedziałek, 01, czerwiec 2020 12:43

Agnieszka Kaszuba mistrzynią Polski! Wyróżniony

  • sobota, Mar 02 2019
  • Napisał 
Agnieszka Kaszuba mistrzynią Polski! Foto: gdyniasport.pl

Tyczkarze Klubu Lekkoatletycznego „Gdynia” startujący ostatnio w mitingach w Toruniu oraz Bydgoszczy, mogą mówić o bardzo dobrych występach. Sukcesach naszych zawodników na obu imprezach nie brakowało.

W sobotę i niedzielę w grodzie Kopernika, w pięknej hali Arena Toruń, odbyły się 63. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów. Najlepszy wynik w tym roku w Polsce w skoku o tyczce uzyskała broniąca tytułu sprzed roku Agnieszka Kaszuba, która skacząc 4,20 m zdobyła złoty medal. Dodatkowo pierwszy raz w historii prowadzona była klasyfikacja w kategorii młodzieżowej U23, za sprawą czego jednego dnia zawodniczka Klubu Lekkoatletycznego „Gdynia” wywalczyła dwa medale ze złotego kruszcu. Był to dla niej kolejno 11 i 12 tytuł mistrzyni Polski. Sukces jest tym większy, iż podczas całych mistrzostw tylko Agnieszka zdobyła dwa złote medale w kategorii zarówno seniorskiej, jak i młodzieżowej.

Warto dodać, że zawodniczka z Gdyni w sezonie letnim cały czas zmagała się z kontuzją, co uniemożliwiło jej zaprezentowanie się w pełni formy na otwartym stadionie. Teraz mistrzyni Polski przygotowywać się będzie do letnich 12. Mistrzostw Europy U23, które odbędą się w lipcu w Szwedzkim Gävle. Minimum na te imprezę, jest niższe od jej rekordu życiowego, które zgodnie z wytycznymi Polskiego Związku Lekkiej Atletyki wynosi 4,15 m.

Nietypowy miting odbył się z kolei w Bydgoszczy. W centrum handlowym odbyła się pierwsza tego typu impreza tyczkarska w Polsce. Zawodnicy Klubu Lekkoatletycznego „Gdynia” z przyjemnością przyjęli zaproszenie do wystartowania w tak innowacyjnych zawodach. Reprezentanci klubu nie tylko ustanowili na nich rekordy życiowe, ale zajmowali czołowe lokaty w różnych kategoriach wiekowych:

  • w kategorii U12 dziewcząt z wyrównanym rekordem życiowym zwyciężyła Julia Torlińska (rocznik 2008), która skoczyła 2,50 m. Druga z naszych zawodniczek Natalia Sarawi ustanowiła rekord życiowy, skacząc 1,80 m i stanęła na drugim stopniu podium;

  • w kategorii U12 chłopców równych sobie nie miał Konrad Złoch (rocznik 2008), który ustanowił rekord życiowy na wysokości 2,60 m i rywali przeskoczył zdecydowanie;

  • w kategorii U18, skacząc 3,00 m Martyna Poręba zajęła drugie miejsce. Warto dodać, że dla starszych zawodników rozbieg był nieco krótszy, przez co zawodniczki zamiast skakać z 16 kroków miały rozbieg skrócony do 10 lub 12;

  • w kategorii U23 i kategorii Open zwyciężyła mistrzyni Polski w skoku o tyczce seniorów i młodzieżowców Agnieszka Kaszuba, która wynikiem 4,00 m nie miała tego dnia sobie równych, a do pokonania 4,10 m – zabrakło tak naprawdę tylko twardszych tyczek, których zawodniczka nie spodziewała się, że będzie potrzebować.

Dla najmłodszych zawodników jest to świetny prognostyk przed zbliżającym się wielkimi krokami nieoficjalnymi małymi mistrzostwami Polski, jakim będzie XXIV Festiwal Skoku o Tyczce im. Walentego Wejmana 27 kwietnia tego roku.

 

 

------------------------------------

Źródło i foto: gdyniasport.plCzytany 5628 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dział: Inne dyscypliny
Redakcja

tel. 606 924 771

Kibicujemy tym wydarzeniom:

  

 

 

NajnowszeInfoGaleria

 
Wiśle Płock do utrzymania się wystarczyło zdobycie zaledwie jednego punktu w czterech pozostałych do rozegrania...
W 6 minucie Arka zdobyła piękną bramkę z rzutu wolnego po nieco problematycznym faulu (ale tyle już razy w tym...
Ta decyzja była jedynie kwestia czasu. Oczekiwali jej wszyscy, zarówno piłkarze, jak i kibice. 1 lipca na stronie...
Arka nie zagrała złego meczu, zwłaszcza w drugiej połowie jej gra mogła się podobać. Dwukrotnie ambitnie goniła...

Odwiedza nas

Odwiedza nas 325 gości oraz 0 użytkowników.

Najczęściej czytane