Wisła topi Arkę?!!! - sobota, 07, marzec 2020 17:01
"Sobi" u steru Arki! - wtorek, 10, marzec 2020 17:30
UEFA locuta... Czas na decyzje PZPN-u - wtorek, 17, marzec 2020 20:03
Komunikat Zarządu Klubu Arka Gdynia SSA - niedziela, 15, marzec 2020 10:57

Fantastyczna czwarta kwarta! Arka odwraca losy meczu w Łodzi! Wyróżniony

• sobota, Lut 01 2020
  • Napisał
Fantastyczna czwarta kwarta! Arka odwraca losy meczu w Łodzi! Foto: FB MUKS Widzew Łódź, Rafał Jędrzejewski

Jeszcze 10 minut przed końcem spotkania przegrywały dziewięcioma punktami. Fantastyczna jednak czwarta kwarta w wykonaniu gdynianek, wygrana 31:10 (!) sprawiła, że to one schodziły z parkietu w glorii zwyciężczyń.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla gospodyń, które prowadziły już 9:0. Arka szybko otrząsnęła się z pierwszego uderzenia Widzewa i po 10 minutach meczu było 20:18 na jej korzyść.

Dobre wejście w drugą kwartę Moniki Jasnowskiej, która dwukrotnie trafiła za trzy punkty, sprawiło, że widzewianki wróciły na dobre tory. Skutecznie zagrała również, dobrze znana w Gdyni, nie tylko z krajowych parkietów, Jazmine Davis oraz Taylor Emery i do przerwy CosinusMed Widzew wygrywał różnicą czterech punktów (38:34).

Dobrze rozpoczęły trzecią kwartę gdynianki, którym dwukrotnie udało się doprowadzić do remisu Nieźle dysponowana na parkiecie była wracająca po kontuzji Maryia Papova. Łodzianki nie dawały jednak za wygraną i odpierały ataki przeciwniczek, a 5 punktów Katariny Vuckovic i dwa trafione wolne Emery, dało miejscowym znów 7 oczek przewagi. Gospodynie wygrały trzecią kwartę zwiększając przewagę sprzed przerwy o pięć punktów (62:53).

Dziewięć oczek przewagi okazało się jednak być za mało na gdynianki. Synał do ataku dała oczywiście Barbora Balintova. Jej dwie trójki i celny lay up oraz trafienie Bec Allen zniwelowały stratę do jednego punktu. Po chwili na około 6 minut przed końcem meczu po celnym rzucie Papovej Widzew utracił prowadzenie i... nie był w stanie już dogonić Arki. Głównie za sprawą będących w świetnej dyspozycji wspomnianej Balintoveji Marissy Kastanek – dość powiedzieć, że w ostatnich minutach meczu Słowaczka łącznie czterokrotnie trafiła za trzy punkty. Sensacji nie było, ale licznie zgromadzona publiczność mogła obejrzeć bardzo emocjonujące spotkanie obu zespołów. Ostatecznie o tuzin oczek lepsza była Arka i dwa punkty odjechały do Gdyni.

Najskuteczniejsza oczywiście była Barbora Balintova, która tylko w czwartej kwarcie zdobyła 17 ze swoich 24 punktów. Do dorobku dołożyła równie po 7 zbiórek i asyst. 16 oczek miała na koncie Marissa Kastanek, a double-double (14 pkt., 10 zb.) zanotowała Sonja Greinacher. Dla pokonanych najwięcej punktów – 17, zdobyła Jazmine Davis.