Koszykarze Arki poznali rywali w Eurocup - wtorek, 16, lipiec 2019 10:59
Wybierz jedenastkę 90-lecia! - środa, 03, lipiec 2019 15:35

Setka w hali gier GCS! Widzew zdemolowany w III kwarcie! Wyróżniony

Setka w hali gier GCS! Widzew zdemolowany w III kwarcie! Foto: Piotr Sukiennicki

Fantastyczna trzecia kwarta w wykonaniu gospodyń, w której rzuciły aż 36 punktów, a rywalki o 20 mniej, dała koszykarkom Arki wysokie zwycięstwo w meczu z Widzewem Łódź.

Pierwsze punkty w nowym oku zdobyła niezawodna Emma Cannon i na tym nie zamierzała poprzestać. Kolejne 6 również padło jej łupem i gdy jeszcze dwa dołożyła Sonja Greinacher Arka prowadziła 10:6. Jednak Widzew dzięki dobrej skuteczności utrzymywał wynik a pod koniec kwarty wyszedł na prowadzenie 24:27.

Po przerwie oba zespoły miały problemy z trafianiem do kosza. Pierwsze przełamały się przyjezdne. Jednak po chwili odpowiedziała im Anna Jurcenkova, na którą nie mogły znaleźć odpowiedzi, Ta zaś, akcja po akcji, zdobywała punkty spod kosza. Gdynianki poprawiły również swoją defensywę i zaliczyły serię punktową, która na 3 minuty przed końcem połowy wyprowadziła je na prowadzenie 39:33. Przed przerwą oba zespoły szły cios za cios i do szatni schodziły przy wyniku 47:41

Drugą połowę mocno zaczęły gospodynie, które szybko wyszły na dwucyfrową przewagę. Gdy za 3 trafiła Barbora Balintova, a Arka prowadziła 60:46 o czas musiał prosić trener Elmedin Omanić. Gdy pod koniec 3 kwarty przewaga gospodyń sięgnęła 26 punktów kibice zgromadzeni w hali nie oczekiwali już innego rezultatu jak wygrana. Tak też się stało i w ostatnich 10 minutach gdynianki kontrolowały przebieg spotkania i ostatecznie pokonały Widzew Łódź 100:78. Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Anna Jurcenkova zdobywczyni 24 punktów, najwięcej w meczu. Emma Cannon i Barbora Balintova zanotowały double double, odpowiednio: 21 punktów i 11 zbiórek oraz 10 punktów i 15 asyst. Najskuteczniejsze wśród przyjezdnych były Aleksandra Pawlak – 23 punkty i Dominique Wilson – 22. W Widzewie wystąpiło tylko 6 zawodniczek.

Dzięki temu zwycięstwu gdynianki awansowały na drugie miejsce w tabeli i zostały rozstawione w półfinale Pucharu Polski.

• GD1_7277GD1_7277

Arka Gdynia – Widzew Łódź 100:78 (24:27, 23:14, 34:16, 19:21)

Arka: Jurcenkova 24, Cannon 21 (11 zb), Greinacher 13, Makurat 12, Balintova 10 (15 as), Rembiszewska 7, Allen 6, Morawiec 3, Baltkojiene 2, Podgórna 2, Stelmach 0.

Trener: Gundars Vetra

Widzew: Pawlak 23, Wilson 22, Drop 11, Vuckovic 10, Gertchen 7, Perisa 5.

Trener: Elmedin Omanić

Sędziowie: D. Ottenburger – K. Tuński, R. Klukowski

Suzuki Puchar Polski:

W wyniku losowania, które odbyło się w salonie Suzuki w Warszawie poznaliśmy pary ćwierćfinałowe i układ par półfinałowych Suzuki Pucharu Polski Kobiet. Turniej finałowy odbędzie się od 18 do 20 stycznia w Artego Arenie w Bydgoszczy.

W turnieju finałowym weźmie udział sześć drużyn: uczestnik Euroligi Kobiet - CCC Polkowice, gospodarz - Artego Bydgoszcz, trzy najwyżej sklasyfikowane zespoły Energa Basket Ligi Kobiet - Arka Gdynia, Energa Toruń i InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. oraz lider grupy A 1 Ligi Kobiet - AZS Uniwersytet Gdański.

Układ par:

Ćwierćfinały (18 stycznia)

17:00 AZS Uniwersytet Gdański - Artego Bydgoszcz - transmisja w internecie

19:15 InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. - Energa Toruń - transmisja w internecie

Półfinały (19 stycznia)

17:00 CCC Polkowice - AZS Uniwersytet/Artego - transmisja w Sportklub TV

19:15 Arka Gdynia - InvestInTheWest Enea/Energa - transmisja w Sportklub TV

Finał (20 stycznia)

15:00 Transmisja w Sportklub TV

Sprzedaż biletów na turniej finałowy Suzuki Pucharu Polski Kobiet w Artego Arenie w Bydgoszczy rozpocznie się 8 stycznia. Ceny biletów na jeden dzień to 20 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy). Karnet na trzy dni kosztuje 45 zł (normalny) i 25 zł (ulgowy). Wejściówki dostępne będą na abilet.pl