W rewanżu Podhale lepsze od Automatyki! - poniedziałek, 15, październik 2018 12:59
Automatyka rozstrzelana w III tercji! - niedziela, 21, październik 2018 22:19
Czarna seria MH Automatyki - piątek, 26, październik 2018 22:48
Porażka Automatyki w Toruniu. Czarna seria trwa! - niedziela, 28, październik 2018 22:12

W Pucharze Polski też lepszy Górnik! Wyróżniony

• poniedziałek, Gru 10 2018
  • Napisał
W Pucharze Polski też lepszy Górnik! Foto: Grzegorz Jędrzejewski

Zaledwie dzień po ligowym meczu z NMC Górnik Zabrze gdynianie rozegrali kolejne ważne spotkanie z tym przeciwnikiem. Tym razem był to mecz 1/16 rozgrywek o Puchar Polski.

Oba zespoły w niedzielę starły się w meczu ligowym 14. kolejki PGNIG Superligi. Z trzech punktów cieszył się wicelider z Górnego Śląska zwyciężając 31:19. Zabrzanie wykorzystując przyjazd do Gdyni zwrócili się z prośbą o rozegranie meczu pucharowego, w którym w wyniku losowania oba zespoły również na siebie trafiły. Pierwotnie spotkanie miało odbyć się w połowie stycznia.

Pierwsze minuty meczu wyrównane, po czym goście odskoczyli z prowadzeniem na pięć bramek różnicy. Zawodnicy Arki jeszcze przed przerwą zdołali zniwelować stratę do jednej bramki i na przerwę schodzili przy wyniku 16:17. Po zmianie stron gdyńscy gracze toczyli wyrównaną walkę z wyżej notowanym przeciwnikiem by ostatecznie ulec 30:33. W kolejnej rundzie PGNiG Pucharu Polski zameldowali się szczypiorniści z Zabrza.

Arka Gdynia – NMC Górnik Zabrze 30:33 (16:17)

Arka: Zimakowski, Pieńczewski 2 – Ćwikliński 1, Jasowicz, Souza 7, Czaja 4, Jamioł 4, Janikowski 1, Rychlewski 4, Mollino Da Silva 7

Trener: Dawid Nilsson

Górnik: Kornecki, Kazimier – Daćko 4, Tomczak 4, Gromyko 2, Sluijters 3, Czuwara 5, Buszkow 5, Tatarincew, Gliński, Sićko 1, Adamuszek 6.

Trener: Rastislav Trtik