Znowu Gruszka lepszy od Anastasiego! - piątek, 11, styczeń 2019 23:32
Toruńskie Pierniki za twarde dla Arki! - niedziela, 06, styczeń 2019 14:48
21 trójek Arki i 10 Florence'a!!! - piątek, 28, grudzień 2018 20:01

Zwycięstwo (z oporami) nad Eneą AZS Poznań Wyróżniony

Zwycięstwo (z oporami) nad Eneą AZS Poznań Foto: Piotr Sukiennicki

Przez trzy kwarty skazane z góry na porażkę poznanianki skutecznie odpierały napór koszykarek Arki i mecz był wyrównany. W czwartej gospodynie zagrały skuteczniej i zasłużenie wygrały.

Arka Gdynia pokonała przed własną publicznością Enea AZS Poznań 91:69. Wśród gospodyń najlepsze zawody rozegrała Barbora Balintova zdobywczyni 18 punktów oraz 5 asyst, najlepszą z przyjezdnych była Khaalia Hillsman, która była blisko double-double z 22 punktami i 9 zbiórkami.

Mecz rozpoczął się po myśli złoto-niebieskich, które po dwóch rzutach Bec Allen prowadziły 5:0, jednak AZS od samego początku pokazał, że łatwo nie wypuści wygranej w tym meczu, głównie dzięki amerykańskiemu duetowi Dawis – Hillsman. Mimo to dzięki lepszemu zespołowemu graniu to gdynianki schodziły na przerwę prowadząc 29:24.

Kolejne dwie kwarty przebiegły w podobny sposób, Arka odskakiwała rywalowi na kilka punktów po czym poznanianki starały się niwelować starty.

Przełamanie nadeszło w ostatnich 10 minutach w których gospodynie wrzuciły wyższy bieg i podobnie jak to było tydzień temu w Toruniu rozbiły kompletnie rywala. Seria 13 punktów z rzędu ostatecznie pogrzebała nadzieje przyjezdnych na wywiezienie zwycięstwa z Gdyni. O ich przegranej w dużej mierze zaważyła ilość strat – 22, czyli o 12 więcej niż gdynianek, co przełożyło się na łatwe punkty z kontrataku. Ostatecznie Arka pokonała Eneę AZS Poznań 91:69 i dopisała kolejne dwa punkty w tabeli EBLK.