Polkowicki huragan zmiótł Arkę! - sobota, 10, listopad 2018 19:42
Gładka porażka Trefla w Jastrzębiu Zdroju - sobota, 10, listopad 2018 17:35
Wynik jak w NBA - sobota, 10, listopad 2018 14:30
Wygrana za trzy punkty z Chemikiem - niedziela, 04, listopad 2018 20:23

Bydgoszcz zdobyta! Arka wygrywa z Artego Wyróżniony

• niedziela, Lis 04 2018
  • Napisał
Bydgoszcz zdobyta! Arka wygrywa z Artego Foto: basketligakobiet.pl

Koszykarki Arki Gdynia powetowały sobie porażkę w ubiegłej kolejce ze Ślęza Wrocław. Na parkiecie Artego Areny w Bydgoszczy wygrały z gospodyniami 65:59.

Mecz lepiej rozpoczęły zawodniczki Arki Gdynia, które po niespełna 4 minutach prowadziły 7:2. Bydgoszczanki miały w tym czasie duże problemy z zatrzymałem Emmy Cannon, a w ataku nie mogły wypracować sobie dobrych sytuacji rzutowych. Trener Tomasz Herkt szybko reagował na sytuację na boisku i po wprowadzeniu na parkiet Karoliny Poboży i Moniki Engelman miejscowe szybko odrobiły straty, a po trafieniach Elżbiety Międzik wyszły na prowadzenie 12:11. W końcówce tej części gry jednak znów minimalnie lepsze były zawodniczki Arki i pierwsza część gry zakończyła się wynikiem 15:15.

Drugą kwartę znów lepiej rozpoczęły gdynianki, które zdobyły 5 punktów z rzędu. W Artego duże problemy pod koszem miała dziś Dragana Stankovic której skutecznie grę utrudniała Sonja Greinacher. W pewnym momencie przewaga przyjezdnych wynosiła 8 punktów. Druga część kwarty należała jednak do gospodyń, które grały prostą, ale skuteczną koszykówkę. Ziomara Morrison robiła sobie miejsce pod koszem i koleżanki do niej dogrywały, a ona kończyła akcje pod koszem lub odgrywała na obwód, skąd następowały rzuty z dystansu. Przed przerwą Artego odrobiło cześć strat i do szatni oba zespoły zeszły przy wyniku 29:32.

Po przerwie w Artego Arenie rozpoczęła się prawdziwa koszykarska bitwa. Na trafienia Rebeccy Allen, dwoma celnymi trójkami i lay-upem odpowiedziała Julie McBride. W obronie akcje gdynianek powstrzymywała skutecznymi blokami Stankovic, a po błyskawicznej szarży i trafieniu Tamary Radocaj na tablicy mieliśmy remis 42:42. Arka w tym czasie prezentowała fatalną skuteczność w rzutach za trzy punkty (1 trafiony na 7 prób). Artego w tym elemencie nie było wiele lepsze, natomiast zdecydowanie mniej skuteczne były bydgoszczanki w rzutach z półdystansu. Mimo braku na parkiecie Cannon (3 faule), gdynianki cały czas utrzymywały niewielką przewagę punktową, przed decydującą odsłoną prowadziły 48:46.

W ostatniej kwarcie przyjezdnym udało się wreszcie przełamać impas w rzutach z dystansu. Uczyniła to Anna Makurat, która po chwili dorzuciła jeszcze dwa oczka. Przyjezdne odjechały na 9 punktów, ale wówczas skuteczność w rzutach zza łuku odzyskała Engelman, a Stankovic kasowała kolejnymi blokami ataki Allen i Cannon. Gdy odległość pomiędzy zespołami znów zmniejszyła się do zaledwie trzech oczek (56:59) Santa Baltkojiene, Makurat i Cannon, w ciągu niespełna minuty, przywróciły przewagę swojego zespołu. Jeszcze tylko reprezentantka Chile – Morrison zdołała wykonać akcję 2+1 i wynik się już do końca nie zmienił. Arka pokonała Artego 65:59. Chilijka była najskuteczniejszą koszykarką swojego zespołu, trafiając 12 punktów. Po 11 zanotowały Elżbieta Międzik i Julie McBride. Aż 7 bloków postawiła w tym meczu Dragana Stankovic. Po stronie zwyciężczyń najwięcej punktów miała Emma Cannon – 16, która dołożywszy 10 zbiórek zaliczyła double-double. 11 punktów miała na swoim koncie Rebecca Allen, a 10 – Anna Jurcenkova. Gdynianki zdominowały także walkę na tablicach 37:25.

Artego Bydgoszcz – Arka Gdynia 59:65 (15:15, 14:17, 17:16, 13:17)

Artego: Morrison 12, Międzik 11, McBride 11, Engelman 8, Stanković 7, Poboży 5, Szott-Hejmej 3, Radocaj 2.

Trener: Tomasz Herkt.

Arka: Cannon 16 (10 zb), Allen 11, Jurcenkova 10, Greinacher 8, Misiek 7, Makurat 7, Baltkojiene 4, Balintova 2, Stelmach 0.

Trener: Gundars Vetra.

Sędziowie: M. Nawrocki, K. Nowak, A. Szczotka