Fenomenalny Bostic! Arka pokonuje TBV Start! - piątek, 07, grudzień 2018 21:41
Trefl myślami przy... świętach! - piątek, 07, grudzień 2018 23:15
Puchar już nie dla Arki! - wtorek, 04, grudzień 2018 23:19

Wisła Can-Pack (na razie) za mocna dla Arki Wyróżniony

Wisła Can-Pack (na razie) za mocna dla Arki Foto: Ziemowit BUJKO

W drugim dniu turnieju memoriałowego Franciszki Cegielskiej i Małgorzaty Dydek rozgrywanego w Gdynia Arena Arka Gdynia po dramatycznym spotkaniu w końcówce musiała uznać koszykarek Wisły Can-Pack Kraków, przegrywając ostatecznie 50:61 (20:12,13:21, 7:12, 10:16).

Pierwsza połowa meczu była bardzo wyrównana. Początkowe dziesięć minut dla gospodyń, kolejne, dla podopiecznych Krzysztofa Szewczyka. W drugiej połowie górę wzięło większe doświadczenie krakowianek, które odjechały na 10 punktów i do końca spotkania te przewagę utrzymały. W pojedynku dwóch zawodniczek które zasiliły oba kluby lepsza okazała się Anna Jakubiuk, która przeniosła się z Gdyni do Krakowa, z dorobkiem 15 oczek. Paulina Misiek, która do Arki trafiła z Gorzowa Wlkp., zdobyła punktów 12.

W rozegranym wcześniej pierwszym sobotnim meczu VBW CEKK Cegled przegrał z Artego Bydgoszcz 43:62. Tym samym Węgierki podobnie jak Arka mają jedno zwycięstwo i porażkę i w przypadku ich wygranej w niedzielnym spotkaniu przeciwko Wiśle-Can-Pack, przy ewentualnym zwycięstwie Arki trzy zespoły będą miały po dwie wygrane.

Arka Gdynia – Wisła Can-Pack Kraków 50:61 (20:12, 13:21, 7:12, 10:16)

Arka: Misiek 12, Balintova 8, Jurcenkova 8, Stelmach 8, Podgórna 4, Rembiszewska, Makurat 3, Okockyte 2, Szloser 1, Stawińska 0.

Trener: Gundars Vetra

Wisła Can-Pack: Jakubiuk 15, Oroszova 13, M. Ziętara 9, Araujo 8, J. Ziętara 6, Mujovic 5, Grabska 3, Niedźwiedzka 2.

Trener: Krzysztof Szewczyk

Sędziowie: D. Ottenburger, K. Kamińska, J. Dolski.

Z hali gier GCS: Ziemowit BUJKO,