Rewelacyjne przełamanie Arki! - niedziela, 11, listopad 2018 18:15
Stal pokonała Arkę - sobota, 10, listopad 2018 23:47
Polkowicki huragan zmiótł Arkę! - sobota, 10, listopad 2018 19:42
Gładka porażka Trefla w Jastrzębiu Zdroju - sobota, 10, listopad 2018 17:35

Koniec marzeń gdańskich żużlowców. Sromotna porażka w Łodzi!!!

• wtorek, Sie 28 2018
  • Napisał
Koniec marzeń gdańskich żużlowców. Sromotna porażka w Łodzi!!! Foto: orzel.lodz.pl

Zdunek Wybrzeże Gdańsk osłabione brakiem Mikkela Michelsena, Andersa Thomsena i Mikkela Becha nie miało najmniejszych szans w starciu z jadącym pełnym składem Orłem Łódź. Podopieczni Mirosława Berlińskiego przegrali 60:30. Najskuteczniejszym zawodnikiem w gdańskim zespole był w dniu dzisiejszym Michał Szczepaniak, który wywalczył 10 punktów. Łodzianie zdobyli także punkt bonusowy.

Przy czwartym podejściu w końcu udało się rozegrać zaległy mecz w Łodzi. Zdunek Wybrzeże Gdańsk osłabione brakiem duńskiej mafii nie miało nic do powiedzenia w starciu z Orłem Łódź. Kibicom przypomniał się Patryk Beśko, który jeden raz dostał szansę od trenera. Jutro przed zawodnikami Zdunek Wybrzeża ostatnie tegoroczne spotkanie. Przeciwnikiem będzie Arge Speedway Wanda Kraków.

Bieg po biegu:

1. Grajczonek, Hougaard, Tungate, Fajfer 4:2
Hougaard przez cztery okrążenia naciskał Grajczonka, który inteligentnie odpierał ataki. Kossakowski nie liczył się w walce o punkty.

2. Żupiński, Miśkowiak, Turowski, Borczuch 2:4 (6:6)
Żupiński prowadził od startu do mety, Turowski cały czas jechał blisko Miśkowiaka, ale nie udału mu się przeprowadzić skutecznego ataku.

3. Andersen, Szczepaniak, Loktajew, Beśko 4:2 (10:8)
Po starcie na prowadzeniu znalazł się Szczepaniak, ale Andersen minął go bez większych problemów. Beśko przez chwilę jechał przed Loktajewem.

4. Kościuch, Fajfer, Miśkowiak, Żupiński 4:2 (14:10)
Początkowo to nasi zawodnicy jechali na 4:2 jednak Kościuch na pierwszym okrążeniu minął Fajfera a chwilę później Miśkowiak zrobił to samo z Żupińskim.

5. Loktajew, Hougaard, Andersen, Kossakowski 4:2 (18:12)
Kossakowski kolejny raz nie liczył się w walce o punkty.

6. Kościuch, Szczepaniak, Żupiński, Borczuch 3:3 (21:15)
Żupiński jako rezerwa taktyczna za Beśko. Kościuch wygrywa z dużą przewagą. Żupiński przespał start, ale minął rywala bez najmniejszych problemów.

7. Tungate, Grajczonek, Fajfer, Turowski (w) 5:1 (26:16)
Turowski upadł podczas próby wyprzedzenia Grajczonka. Junior naszego zespołu wykluczony z powtórki. W chwili przerwania gonitwy na prowadzeniu był Oskar Fajfer. W powtórce żużlowcy Orła zdecydowanie lepiej wyszli ze startu i Fajfer nie był w stanie nawiązać walki z rywalami. Przerwa na kosmetykę toru.

8. Kościuch, Hougaard, Miśkowiak, Fajfer (u) 4:2 (30:18)
Fajfer jako rezerwa taktyczna za Kossakowskiego. Hougaard, wygrał walkę na łokcie z Kościuchem na pierwszym łuku i wyszedł na prowadzenie. Fajfer upadł na drugim okrążeniu kiedy jechał na trzeciej pozycji. Na szczęście szybko pozbierał się z toru i bieg nie został przerwany. Kościuch atakiem przy krawężniku minął Hougaarda na ostatnim okrążeniu.

9. Tungate, Szczepaniak, Grajczonek, Turowski 4:2 (34:20)
Turowski w miejsce Beśko. Tungate prowadził od samego początku, za jego plecami jechała para Zdunek Wybrzeża. Marcin Turowski pojechał za szeroko na pierwszym łuku ostatniego okrążenia i stracił punktowaną pozycję na rzecz Grajczonka.

10. Andersen, Loktajew, Fajfer, Żupiński 5:1 (39:21)
Bardzo dobrze wystartował Żupiński, który na wyjściu z pierwszego łuku był pierwszy. Łodzianie bez namniejszch problemów poradzili sobie z naszym juniorem na trasie. Fajfer słabo wyszedł spod taśmy i minął Żupińskiego pod koniec biegu. Przerwa na kosmetykę toru.

11. Szczepaniak, Grajczonek, Kościuch, Kossakowski 3:3 (42:24)
Szczepaniak najlepiej ze startu, przez cztery musiał odpierać ataki Grajczonka. Dominik Kossakowski przyjechał daleko za rywalami.

12. Andersen, Hougaard, Turowski, Borczuch 3:3 (45:27)
Atomowy start Hougaarda, niestety na pierwszym łuku pod płot wywiózł go Andersen, który pomknął do mety po trzy punkty. Duże odległości między zawodnikami.

13. Tungate, Loktajew, Fajfer, Szczepaniak 5:1 (50:28)
Szczepaniak jako rezerwa taktyczna za Beśko. Szczepaniak dostaje ostrzeżenie za utrudnianie startu. W powtórce duże zamieszanie na pierwszym łuku w którym najlepiej poradziła sobie para gospodarzy. Później żużlowcy Orła powiększali przewagę nad Fajferem.Przerwa na kosmetykę toru. Łodzianie zapewnili sobie punkt bonusowy.

14. Kościuch, Miśkowiak, Turowski, Żupiński 5:1 (55:29)
Żupiński jako rezerwa zwykła w miejsce Beśko a Miśkowiak zastąpi Loktajewa.

15. Andersen, Tungate, Szczepaniak, Hougaard (d4) 5:1 (60:30)
Kolejność ustalona po rozegraniu pierwszego łuku.

Orzeł Łódź – Zdunek Wybrzeże Gdańsk 60:30