Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Sport News
Koszykarze Arki poznali rywali w Eurocup - wtorek, 16, lipiec 2019 10:59
Wybierz jedenastkę 90-lecia! - środa, 03, lipiec 2019 15:35

Spełnić marzenia kibiców niepełnosprawnych!

Porusza się na wózku inwalidzkim. Ale dzięki rodzicom i kibicom był na MŚ 2006 w Niemczech na meczu Polska – Ekwador, na EURO 2008 w Klagenfurcie na meczu Polska – Niemcy i Polska – Austria w Wiedniu. Nazywa się Miłosz Kordaczuk.

Jego pasją jest sport w wymiarze krajowym i zagranicznym. Pierwsze mecze na jakich był... tato zaprowadził go z bratem na mecz Arki przy Ejsmonda, a dziadek na mecze Zatoki Puck. Pierwszy wyjazdowy mecz zaliczył w dniu 17.06.2001, Kaszubia – Arka w Kościerzynie gdy Arka awansowała do II ligi.

Kibice Arki sfinansowali mu wózek, by mógł z nimi jeździć na mecze. Był z nimi na kilkudziesięciu wyjazdach, a także z kibicami Asseco Prokom Gdynia. Dzięki tym spotkaniom ma wielu znajomych wśród kibiców, zawodników, trenerów i działaczy.

- Wiem, że czasami rodzice, rodzeństwo lub opiekunowie nie mają czasu aby pójść z nami do kina, na mecz czy imprezę. Dlatego chcę aby powstał ten Klub, właśnie po to abyśmy mogli sami niezależnie od innych spotykać się , jeździć na mecze i chodzić na imprezy. Chciałbym aby inne osoby niepełnosprawne zobaczyły tyle stadionów, meczów, imprez oraz zwiedzili Polskę i Europę jak ja – mówi.

I oto jego marzenie się ziszcza. W grudniu 2014 roku powstała nowa inicjatywa Trójmiejskiej Spółdzielni Socjalnej Arka w Gdyni: Klub Kibica Niepełnosprawnego. Klub powstał z myślą o niepełnosprawnych obserwatorach gdyńskich wydarzeń sportowych, którzy systematycznie zasiadają na trybunach stadionu, miejskiego, narodowego stadionu rugby, czy hali Gdynia Arena.

To pierwsza tego typu inicjatywa w Gdyni, a jej głównym celem jest aktywizacja społeczna osób niepełnosprawnych poprzez uczestnictwo w wydarzeniach sportowych w Gdyni oraz na wyjazdach krajowych i zagranicznych.

 

KGKN ma służyć pracy z kibicami niepełnosprawnymi w celu wspólnych wyjazdów na imprezy sportowo-rekreacyjne, integracji środowiska osób niepełnosprawnych, rozbudzania pasji i zainteresowań, zachęcania do wyjścia z domu i aktywnego spędzania czasu.

Mówi jeden z założycieli klubu, Patryk Lenczewski:

Inicjatorzy swój projekt kierują również do osób młodych, w wieku 18-26 lat, które chcą pomóc przy realizacji celów KGKN poprzez wolontariat w formie opiekunów-asystentów osób niepełnosprawnych. Wszyscy zainteresowani więcej informacji mogą znaleźć na stronie klubu: www.kgkn.plZiemowit BUJKO

Czytany 51188 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ziemowit Bujko

tel. 606 924 771  

Kibicujemy tym wydarzeniom:

 

 

  

 

NajnowszeOdwiedza nas

Odwiedza nas 246 gości oraz 0 użytkowników.

Najczęściej czytane